Problemy z płynem kierowniczym mogą powodować problemy z prowadzeniem pojazdu i sterowaniem.

Udostępnij:

Nie pokonasz tej krętej drogi bez wspomagania kierownicy.

Praktycznie każdy nowoczesny pojazd wyposażony jest w tę technologię. Wspomaganie kierownicy to nie tylko wygoda, ale również istotny element wyposażenia. A jeśli Twój jęczy i stęka podczas pokonywania zakrętów, czas odwiedzić lokalny serwis.

Mówiąc najprościej, układ wspomagania kierownicy pomaga kierowcy skręcać kierownicą przy małych prędkościach. W nowoczesnych pojazdach stosowane są szersze i cięższe opony niż w pojazdach poprzednich generacji, dlatego kierowcy potrzebują dodatkowej pomocy.

detailing

"Wspomaganie układu kierowniczego to funkcja bezpieczeństwa i łatwości prowadzenia pojazdu. Bez niej kierowanie pojazdem staje się znacznie trudniejsze, do tego stopnia, że kierowanie nim bez niej jest prawie niemożliwe" - powiedział Jefferson Bryant z NAPA Auto Parts.

Z czasem kawałki plastiku i gumy wewnątrz układu ulegają zużyciu. Płyn wspomagania zbiera te zanieczyszczenia i powtórnie przepływa przez układ. Układy wspomagania nie mają filtra, więc okresowe czyszczenie jest szczególnie ważne.

"Utrzymanie sprawności układu wspomagania kierownicy ma kluczowe znaczenie dla codziennego użytkowania. Z czasem zanieczyszczenia i zużycie zmniejszają wydajność pompy wspomagania układu kierowniczego" - powiedział Bryant. "W końcu spowoduje to obniżenie wewnętrznego ciśnienia hydraulicznego i wycieki. Objawy tych problemów to twardszy układ kierowniczy, jęk pompy, a w naprawdę złych przypadkach, kierownica, która obraca się sama z powodu zatkanego lub zablokowanego zaworu."

Producent Twojego pojazdu oferuje zalecenia dotyczące tego, jak często Twój konkretny model potrzebuje serwisu płynu wspomagania układu kierowniczego.

  • Płyn wspomagania układu kierowniczego jest ważnym płynem, który pomaga kierowcy kontrolować samochód.
  • Jest on podatny na zepsucie z upływem czasu.
  • W instrukcji obsługi pojazdu znajduje się informacja, czy i kiedy wymagana jest wymiana płynu wspomagania układu kierowniczego.
  • Wymiana płynu wspomagania kierownicy polega na zastąpieniu starego płynu świeżym płynem wspomagania kierownicy.

Socialmedia

Warte uwagi

Kod P0456 - znaczenie, przyczyny, objawy (i jak...

Kod usterki P0456 pojawia się w jednostce sterującej silnika, gdy w układzie EVAP występuje niewielka nieszczelność. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, a w tym przewodniku...