Śliskie jezdnie i ruch na drogach w czasie wakacji zwiększają ryzyko popełnienia błędu przez kierowcę o tej porze roku. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie hamulców pojazdu, zanim pogoda zmieni się na gorszą.

"Coś takiego jak drgający pedał hamulca to znak, że należy udać się do stacji obsługi" - powiedział Tony Molla, wiceprezes Automotive Service Association, teksańskiej organizacji non-profit zajmującej się konserwacją pojazdów.

Hamowanie polega przede wszystkim na tarciu, a ten proces powoli niszczy sam układ hamulcowy. Rutynowa konserwacja szczęk hamulcowych, płynu i przewodów utrzymuje system w stanie bezawaryjnej pracy.

Molla wzywa kierowców, aby zaufać ich przeczucie i być bezpieczne, a nie żałować.

"Nie musisz czekać, aż zapali się ikona hamulca", powiedział. "Rutynowa kontrola przed zimą korzeni potencjalnych problemów".

Molla powiedział, że inspekcja hamulców ogólnie obejmuje następujące elementy:

-Sprawdzeniepompy hamulcowej. Ten zbiornik pod maską przechowuje płyn hamulcowy i musi być okresowo sprawdzane pod kątem wycieków i zużycia.

-Sprawdzenie przewodów hamulcowych. Przewody te przewodzą płyn hamulcowy do i z różnych elementów układu hamulcowego. Niesprawne przewody powodują, że układ hamulcowy jest niewydolny.

Sprawdzenieprzewodów płynu hamulcowego. Hamulce to układ hydrauliczny, który do działania wymaga płynu. Nieszczelne lub uszkodzone przewody hamulcowe pogarszają zdolność funkcjonowania całego układu.

Sprawdź, czy przewody nie są zużyte. Tarcie i ciepło mogą powodować nierównomierne zużycie części hamulcowych i zanieczyszczać płyn hamulcowy.

Sprawdzić działanie hamulcapostojowego. Poproś doradcę serwisowego o sprawdzenie układu, aby upewnić się, że działa on prawidłowo. Teaser: Zwróć uwagę na ten przeszywający dźwięk dochodzący z nadkola Twojego pojazdu. W tym sezonie wakacyjnym może on stać się uciążliwym gościem.

Socialmedia

Warte uwagi

Firma Soft99

Firma Soft99 to jedna z najbardziej znanych na całym świecie marek kosmetyków przeznaczonych do samochodów. Firma ta importuje i jest jedynym wyłącznym dystrybutorem Soft99 w Europie. Jej...