LCK preparaty do pielęgnowania tapicerki skórzanej w samochodach

Udostępnij:

LCK Coralux Intensivschutz 250ml

Jest to wysokiej klasy środek do impregnowania skór lakierowanych i licowych. Zapewnia on wysoki poziom ochrony skóry, przedłużając do maksimum jej żywotność, jak również pozwala na zachowanie pierwotnego koloru przez długi okres czasu. Zaleca się go do skór nowych, albo bardzo dobrze wyczyszczonych narażonych na intensywne użytkowanie. Preparat idealnie zabezpiecza skórę przed przebarwieniami po garniturach, spodniach typu jeans, a także ułatwia ich wyczyszczenie. Środek ten wystarcza na 3-4 krotne konserwowanie kompletu mebli składającego się z 6 elementów, albo też całej tapicerki samochodowej. 

Szczegóły

UWAGA! Zanim użyjemy środka musimy wyczyścić i zaimpregnować całą powierzchnię skóry w zależności od tego jak bardzo jest zabrudzoną właściwym zestawem, albo produktami. 

Należy wyczyścić tapicerkę skórzaną przy pomocy właściwego cleanera. Jeśli skóra znajduje się w dobrej kondycji, trzeba zabezpieczyć ją środkiem Cafe Lotion P. Jeśli tapicerka straciła elastyczność i jest wgnieciona, trzeba zabezpieczyć ją preparatem Leather Balm. Na koniec należy zabezpieczyć tapicerkę środkiem Coralux Intensivschutz.

LCK Puratex Strong Protector 500ml

Preparat ten służy do zabezpieczania tkanin przed powstawaniem na nich trwałych zabrudzeń, czy przebarwień. Środek ten tworzy specjalną warstwę ochronną, która zabezpiecza materiały przed wnikaniem do nich płynnych substancji. W odróżnieniu od innych preparatów jest naturalny, dlatego też nie spowoduje zmian na strukturze materiału. Tkanina nie stwardnieje i nie straci na elastyczności nawet przy regularnym używaniu środka. Efekty impregnacji PURATEX STRONG PROTECTOR utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. 

Szczegóły

Zaimpregnowana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Jeżeli zabezpieczymy tapicerkę w nowym samochodzie to możemy przejść od razu do impregnacji. Jeżeli tapicerka była używana przez długi czas, najpierw należy ją wyprać. 

Renowacja tapicerki samochodowej

LCK Attack EC 1L

LCK Attack EC wyczyści wszelkie uciążliwe zabrudzenia z tkaniny, jak również pasów. Doskonale radzi sobie z plamami z tłuszczu, oleju, plamami pochodzenia organicznego, z napojów, czy z przebarwieniami z innych materiałów. 

Szczegóły

Czyszczenie pasów powinno odbywać się 1:1, a w przypadku bardzo uciążliwych plam należy użyć czystego koncentratu. Do czyszczenia pasów bezpieczeństwa zaleca się użycie włókniny Weisse Filespad. Pranie ekstrakcyjne tapicerki jasnej należy wykonywać w proporcjach 1:7. Pranie ekstrakcyjne tapicerek w intensywnym kolorze trzeba wykonać w proporcjach 1:10. Pranie ekstrakcyjne ciemnych kolorów 1:15. 

LCK Keralux Leather Balm 250ml

Preparat do głębokiego nawilżenia i konserwowania skór lakierowanych i licowych. Przywraca naturalny poziom wilgoci i oryginalny wygląd, jak również bardzo wyostrza kolory tapicerki. Ochrania przed zabrudzeniem, pękaniem, przedwczesnym starzeniem i przesuszeniem. Środek zaleca się szczególnie do skóry wysuszonej, zaniedbanej i długo nie pielęgnowanej. Długie stosowanie LEATHER BALM zwiększy naprężenie skóry, przez co powstałe na niej zmarszczki zostaną wygładzone, a skóra odzyska przyczepność i miękkość. Przed konserwowaniem zalecane jest wyczyszczenie skóry, tak aby nie zaimpregnować brudu. Jeśli tapicerka, lub mebel są nowe i nie noszą żadnych śladów użytkowania, przed konserwowaniem zalecane jest przetarcie skóry wilgotną szmatką LCK, albo środkiem Soft Cleaner. Dobre skondensowanie produktu powoduje, że LEATHER BALM wystarczy nawet na 3-4 aplikacje na 6 elementów komplet mebli, albo całą tapicerkę.

Socialmedia

Warte uwagi

Co oznacza TLC dla samochodów?

W świecie samochodów można usłyszeć wiele skrótów oznaczających ważne rzeczy. Na przykład, często słyszy się o mpg, mph, ABS, KM i napędzie na 4 koła. Chociaż każdy z tych skrótów...