W 1888 na rynku pojawiły się produkty marki Menzerna. Umożliwiły uzyskanie idealnego połysku lakieru. Ze składu został wyłączony silikon z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru samochodowego. Poza renowacją lakieru, cechują się także funkcją prewencyjną. 

Marka Menzerna zasłynęła z produkcji past oraz produktów wykorzystywanych do polerowania. Marka zyskała uznanie profesjonalistów spowodowane rewelacyjnymi efektami. Niezwykle istotny jest prawidłowy sposób użytkowania, który umożliwi spełnienie oczekiwań klientów. Sposób użytkowania jest niezwykle prosty a efekty zachwycają każdego. W pierwszej kolejności należy rozpocząć od przygotowania powierzchni, która ma zostać poddana polerowaniu. Dzieje się to przy pomocy prawidłowo dopasowanemu materiałowi szlifierskiemu. Nawet w trakcie prawidłowo wykonanego szlifowania dopuszczalne jest powstawanie drobnych zarysowań. Odpowiednia granulacja materiału szlifierskiego pozwoli na ochronę powierzchni przed powstaniem głębokich rys. 

Menzerna Wosk SW Protect

Niemiecka firma Menzerna posiada w swojej ofercie wosk czyszczący w mleczku. Charakteryzuje się minimalnymi właściwościami ściernymi. Pozwala na równoczesne niwelowanie utleniania lakiery wraz z zabezpieczaniem. APO60 powstał w oparciu o naturalny wosk canauba. Jest to złoty środek, pozwalający na uzyskanie pięknego połysku oraz zabezpieczenie powłoki lakierniczej. 

Menzerna Super Finish 3500, wcześniejsza nazwa to SF4000, jest produktem powstałym w oparciu o wcześniej istniejący 106 FF. Pierwotnie była przeznaczona do polerowania lakierów ceramicznych w wytwórni Mercedes Benz. Jednak wykorzystanie do jej wyprodukowania nono-technologii, pozwala na wykorzystanie do pielęgnacji każdego lakieru samochodowego. Wypolerowany lakier wygląda perfekcyjnie oraz jest doskonale chroniony przed szkodliwymi czynnikami. Nie występują przed nim hologramy.

Menzerna Super Finish doskonale sprawdzi się w usuwaniu wad na lakierze. Skuteczni upora się z zarysowaniami oraz hologramami. W swoim składzie nie posiada silikonu. Z łatwością poleruje się ją na koniec pracy. Przystosowana do usuwania szlifu o granulacji 3000. Polecane jest łącznie z piankowymi padami polerskimi. 

Połysk lakieru samochodowego

MENZERNA ONE STEP POLISH 3 IN 1

Menzerna One Step Polish 3in1 to pasta, która skutecznie upora się z usuwaniem defektów, nabłyszczaniem oraz zabezpieczeniem powierzchni. Jej formuła została opracowana bez uwzględnienia silikony. Spełnia warunki bezpiecznego użytkowania w zakładach lakierniczych. Łatwość zastosowania pozwala zaoszczędzić czas. Stanowi kombinację wysokiej jakości mieszanek naturalnych i syntetycznych wosków wysokiej jakości. Może być stosowana zarówno manualnie jak i przy użyciu maszyn. Gąbki polerskie dobiera się pod względem twardości powierzchni. 

Menzerna Polishing Creme Rosa

Menzerna Polishing Creme Rosa pozwala na uwydatnienie połysku powierzchni. Doskonale nadaje się do polerowania metali, włókien szklanych oraz niemalowanych tworzyw sztucznych. Cechuje się brakiem szkodliwego działania na metalowe i niemalowane elementy pojazdów. Może być regularnie stosowana w celu uzyskania olśniewającego błysku metali. Nie posiada właściwości ściernych, dlatego nie należy jej stosować na zabrudzone i zardzewiałe miejsca. 

MENZERNA Super Heavy Cut Compound S300

MENZERNA Super Heavy Cut Compound S300 idealnie sprawdza się przy usuwaniu defektów powstałych na polerowanej powierzchni. Działa nawet na głębokie warstwy. Wykazuje skuteczne usuwanie szlifu o granulacji 1200. Efekty są widoczne niemalże od razu od rozpoczęcia przy jednoczesnej łatwości w użytkowaniu. Nie posiada właściwości pylących. Idealnie działa na każdy rodzaj lakieru. Można wykorzystywać zarówno piankowe jak i wełniane pady polerskie. 

Zalecane jest łączenie z  Medium Cut Polish 2500 w celu uzyskania połyskującej powierzchni, jako ostatniej fazy polerowania.

Socialmedia

Warte uwagi

Znajdź czas na kontrolę bezpieczeństwa...

Śliskie jezdnie i ruch na drogach w czasie wakacji zwiększają ryzyko popełnienia błędu przez kierowcę o tej porze roku. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie hamulców pojazdu, zanim pogoda...

Kosmetyki samochodowe, czyli ADBL

Kosmetyki samochodowe SONAX

Autoglym - autokosmetyki