Colourlock oferuje w swojej sprzedaży produkty do pielęgnacji, czyszczenia i renowacji skór, działając aż w 38 krajach.

W jaki sposób powstał Colourlock?

W roku 1993 Polak Antoni Bogacki zarejestrował swoje trzy patenty w Nowej Zelandii. Dotyczyły one płynów, które miały ochraniać i pielęgnować skórę oraz inne tkaniny przed szkodliwym działaniem słońca. Nazwa była powiązana z silnym słońcem w tym kraju, przez którego działanie kolory bledną. Colour Lock oznacza „zamek chroniący kolory". Logo marki to słowo colour wraz z padającymi na nie promieniami słońca.

Historia marki Colourlock

Pracownicy Colourlock dowiedli, iż skóra w garbarni nie wymaga jedynie natłuszczania. Przez co zaczęli tworzyć produkty, które nie tylko ją pielęgnowały, ale również dbały o jej ochronę przed pęknięciami i wytarciami. Szybko rozwijająca się firma przeniosła swoją produkcję do Niemiec. Wysoko zaawansowane technologiczne środki umożliwiły podjęcie współpracy z koncernami samochodowymi.

Aktualne popularne marki europejskiej samochodówki, a także słynni producenci mebli, markowej odzieży, korzystają i oferują swoim klientom środki Colourlock.

1. W roku 1994 w Nowej Zelandii powstał Colourlock Industries.

2. W 1995 roku znani producenci mebli testują płyny Colourlock i zaczynają je sprzedawać w aż 64 krajach.

3. W 1995 roku zakład przenosi swoją produkcję do Niemiec, właścicielem marki jest wtedy Lederzentrum GmbH.

4. W 2003 roku produktów Colourlock używał już Mercedes Benz w swoich fabrykach.

5. W 2007 roku Volkswagen zaczyna sprzedawać produkty Colourlock.

6. W 2007 roku powstaje w naszym kraju firma Lederzentrum.

7. 2008 BMW poddaje testom jakość płynów Colourlock oraz je zatwierdza.

8. 2008 środki zaczęto sprzedawać w salonach VW oraz Audi w naszym kraju.

9. Rok 2013 zmiana wizerunku firmy Colourlock.

Zadbane wnętrze samochodu

Chusteczki Wet Wipe Pro

Chusteczki te doskonale radzą sobie w pielęgnacji i czyszczeniu powierzchni skórzanych. Nie pozostawiają po sobie żadnych śladów czy smug. Nasączone są specjalnym płynem, którego zadaniem jest natłuszczenie skóry i pozostawienie jej miłej w dotyku. Idealnie nadają się do codziennej pielęgnacji skóry, aby utrzymać ją w czystości.

Strong Cleaner silny środek czyszczący

To preparat, który bardzo efektywnie usuwa wszelkie zabrudzenia i plamy na gładkich skórach. Posiada mocno czyszczące aktywne składniki. Nie uszkadza skóry i nie wyciera farby, jednak świetnie usuwa zabrudzenia z materiału. Niweluje również takie zapachy jak pot, zapachy kuchenne, dym papierosowy.

Aniline Cream - środek do pielęgnacji skór anilinowych

Specjalny preparat dla skór anilinowych. Skóry anilinowe nie posiadają zamkniętej powłoki chłonącej wodę. Preparat zabezpiecza skóry, tworząc na nich powłokę ochronną.

Leather Essence zapach skóry

To perfumy, dzięki którym skóry posiadają swój specyficzny i niepowtarzalny charakter i zapach. Utrzymuje się on przez długi czas. Wraz z czasem staje się on bardzo neutralny. Kiedyś stosowano środki, które w dzisiejszych czasach są już niedozwolone. Produkowano je na bazie środków nitro oraz piżmowych, jednak oddziaływały one w zbyt mocny sposób na zapach skóry. Istnieją przypadki, iż tanie torebki, kurtki czy paski wytwarzały bardzo nieprzyjemny i uciążliwy zapach. Towarzyszy on produktom, które były wyprodukowane przy wykorzystaniu olejów rybnych. W trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na zapach poszczególnych elementów skórzanych, w razie niskiej jakości i nieprzyjemnego zapachu, lepiej jest zrezygnować z zakupu. Czasem skóry miewają przykry zapach przez niewłaściwe użytkowanie materiału. Środek ten nadaje się idealnie dla wszystkich rodzajów skór.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wynająć samochód w nagłym wypadku (8...

Jeśli oglądałeś filmy o kradzieży samochodów, widziałeś, jak złodzieje włamują się do samochodu i uruchamiają go bez kluczyka za pomocą zestawu przewodów. Zawartość strony pokaż...