Istnieje usługa, o której być może nie wiesz, a która może zapewnić sprawność i płynność działania Twojego pojazdu - wymiana płynu przekładniowego.

detailing

Ta łatwo przeoczona czynność serwisowa może pomóc przedłużyć żywotność skrzyni biegów Twojego pojazdu.

"Podczas normalnego serwisowania skrzyni biegów wymieniana jest tylko część zużytego płynu. Reszta pozostaje w środku, co może powodować poślizg i zużycie skrzyni biegów" - powiedział Dennis Madden, dyrektor generalny Stowarzyszenia Producentów Automatycznych Skrzyń Biegów, stowarzyszenia handlowego z siedzibą w Kalifornii, które istnieje od 1954 roku.

"W ramach usługi wymiany płynu wymienia się prawie cały płyn w skrzyni biegów. To zmniejsza ciepło i może sprawić, że skrzynia biegów będzie działać przez wiele lat."

Madden zaoferował następujące spostrzeżenia na temat skrzyni biegów i usługi wymiany płynu transmisyjnego:

  • Precyzyjnie dostrojona skrzynia biegów pozwala Twojemu pojazdowi sprawnie przesuwać się między biegami, zapewniając niezliczone godziny beztroskiej jazdy.
  • Płyn przekładniowy chłodzi skrzynię biegów i zapewnia połączenie między silnikiem a kołami. Zdrowy płyn może przedłużyć żywotność skrzyni biegów i utrzymać właściwą charakterystykę zmiany biegów.
  • Tradycyjny serwis skrzyni biegów: Technik wyjmuje panewkę płynu i wymienia filtr skrzyni biegów. Następnie ponownie montuje panewkę i napełnia skrzynię biegów.
  • Usługa wymiany płynu przekładniowego: Wymienia prawie cały płyn w skrzyni biegów, co pomaga sprzęgłom skrzyni biegów mocniej się trzymać i zmniejsza ciepło.
  • Najlepiej, jeśli serwis skrzyni biegów obejmuje zarówno podstawową wymianę filtra, jak i wymianę płynu.
  • Serwisuj skrzynię biegów co dwa lata zgodnie z zaleceniami producenta lub częściej w warunkach intensywnej eksploatacji.

Socialmedia

Warte uwagi

Znalezienie odpowiedniego oleju dla siebie

Jeśli chodzi o oleje silnikowe, wydaje się, że nie brakuje olejów konwencjonalnych, syntetyków i mieszanek syntetycznych do wyboru. Co dokładnie oznaczają te litery i cyfry? Oto podział na...