Problemy z płynem kierowniczym mogą powodować problemy z prowadzeniem pojazdu i sterowaniem.

Udostępnij:

Nie pokonasz tej krętej drogi bez wspomagania kierownicy.

Praktycznie każdy nowoczesny pojazd wyposażony jest w tę technologię. Wspomaganie kierownicy to nie tylko wygoda, ale również istotny element wyposażenia. A jeśli Twój jęczy i stęka podczas pokonywania zakrętów, czas odwiedzić lokalny serwis.

Mówiąc najprościej, układ wspomagania kierownicy pomaga kierowcy skręcać kierownicą przy małych prędkościach. W nowoczesnych pojazdach stosowane są szersze i cięższe opony niż w pojazdach poprzednich generacji, dlatego kierowcy potrzebują dodatkowej pomocy.

detailing

"Wspomaganie układu kierowniczego to funkcja bezpieczeństwa i łatwości prowadzenia pojazdu. Bez niej kierowanie pojazdem staje się znacznie trudniejsze, do tego stopnia, że kierowanie nim bez niej jest prawie niemożliwe" - powiedział Jefferson Bryant z NAPA Auto Parts.

Z czasem kawałki plastiku i gumy wewnątrz układu ulegają zużyciu. Płyn wspomagania zbiera te zanieczyszczenia i powtórnie przepływa przez układ. Układy wspomagania nie mają filtra, więc okresowe czyszczenie jest szczególnie ważne.

"Utrzymanie sprawności układu wspomagania kierownicy ma kluczowe znaczenie dla codziennego użytkowania. Z czasem zanieczyszczenia i zużycie zmniejszają wydajność pompy wspomagania układu kierowniczego" - powiedział Bryant. "W końcu spowoduje to obniżenie wewnętrznego ciśnienia hydraulicznego i wycieki. Objawy tych problemów to twardszy układ kierowniczy, jęk pompy, a w naprawdę złych przypadkach, kierownica, która obraca się sama z powodu zatkanego lub zablokowanego zaworu."

Producent Twojego pojazdu oferuje zalecenia dotyczące tego, jak często Twój konkretny model potrzebuje serwisu płynu wspomagania układu kierowniczego.

  • Płyn wspomagania układu kierowniczego jest ważnym płynem, który pomaga kierowcy kontrolować samochód.
  • Jest on podatny na zepsucie z upływem czasu.
  • W instrukcji obsługi pojazdu znajduje się informacja, czy i kiedy wymagana jest wymiana płynu wspomagania układu kierowniczego.
  • Wymiana płynu wspomagania kierownicy polega na zastąpieniu starego płynu świeżym płynem wspomagania kierownicy.

Socialmedia

Warte uwagi

CleanTech

CleanTech wytwarza kosmetyki oraz dodatki do samochodów najwyższej jakości, którą gwarantuje wysoka wiedza założycieli oraz pasja osób je tworzących. Na ekipę CleanTech Company...

Firma Soft99

CleanTech