Tak magiczne, jak magiczne są ręczniki z mikrofibry, muszą być prane po każdym użyciu. Chodzi o to, że usuwanie z nich brudu z opon lub wosku carnuba różni się znacznie od usuwania plam z trawy z dżinsów.
Po użyciu, ręcznik z mikrofibry może być osadzony na mieszance wosków, olejów, polimerów i innych pozostałości. Zanieczyszczenia te mogą być trudne do usunięcia.
"Zanieczyszczenia znajdujące się na ręcznikach do detailingu samochodowego różnią się znacznie od tych, które można znaleźć na innych ręcznikach w domu" - powiedział Nate Bloom z Adam's Polishes, producenta produktów do pielęgnacji samochodów z Kolorado.
Jakikolwiek detergent wybierzesz, upewnij się, że jest to silny detergent, który sprosta zadaniu, powiedział Bloom. "Usuwanie plam z trawy ze skarpetek jest znacznie inną propozycją niż usuwanie wosku carnauba i uszczelniaczy polimerowych z ręczników", powiedział.
Bloom zwraca uwagę, że niektórzy producenci kosmetyków samochodowych sprzedają środki przeznaczone specjalnie do czyszczenia ręczników z mikrofibry.
Jeśli używasz detergentu do prania, Bloom sugeruje, aby unikać detergentów oznaczonych jako "delikatne", ponieważ nie są one wystarczająco silne, aby wystarczająco usunąć śmieci osadzone na ręcznikach z mikrofibry.
Bloom proponuje następujące wskazówki, jak czyścić ręczniki z mikrofibry.
-
Najbrudniejsze ręczniki z mikrofibry należy prać osobno, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego. Ręczniki z mikrofibry używane do czyszczenia felg lub polerowania metalu będą brudniejsze niż ręczniki pluszowe i do osuszania.
-
Używaj ciepłej wody. Ciepła woda jest niezbędna do rozkładu wosków i past polerskich. Zimna woda nie będzie czyścić ręczników tak skutecznie.
-
Ręczniki z mikrofibry należy prać oddzielnie. Ręczniki z mikrofibry prane z bawełną i innymi materiałami mogą powodować osadzanie się kłaczków i zanieczyszczeń we włóknach.
-
Należy używać specjalnego detergentu do prania mikrofibry lub mydła w płynie niezawierającego barwników/perfum. Unikać detergentów w proszku lub granulowanych, ponieważ mogą one nie rozpuścić się w pełni i zagnieździć się we włóknach mikrofibry.
-
Jeśli to możliwe, użyj dodatkowego cyklu płukania. Dzięki temu z ręczników zostanie usunięta jak największa ilość zanieczyszczeń i resztek mydła.
-
Suszyć na najniższym ustawieniu. Można również suszyć na powietrzu lub powiesić ręczniki z mikrofibry na wieszaku, ale należy pamiętać, aby robić to w miejscu, w którym ręczniki nie będą zanieczyszczone kurzem lub kłaczkami.
Dowiedz się więcej na http://sambaror.pl/