Jesień oznacza powrót kawy z przyprawami dyniowymi i przerażających labiryntów kukurydzianych. To również przerażający czas dla akumulatora Twojego samochodu.

Przyczyną jesiennych i zimowych problemów z akumulatorem mogą być gorące letnie miesiące. Jak upewnić się, że Twój akumulator jest wystarczająco mocny, aby przetrwać zimowy sezon jazdy?

Eksperci od akumulatorów sugerują, że system ładowania pojazdu powinien być sprawdzany co trzy miesiące lub przy każdej wymianie oleju. Akumulatory, które mają więcej niż trzy lata, powinny być sprawdzane częściej.

akumulator

Choć może się wydawać, że padają z dnia na dzień, akumulatory dają subtelne sygnały, że ich stan się pogarsza. Na przykład, przygasające reflektory są oznaką problemów z akumulatorem. Podobnie jak problemy z rozruchem silnika lub elektrycznie sterowane szyby, które działają wolniej niż zwykle.

Pomocne wskazówki dotyczące utrzymania żywotności akumulatora tej zimy:

  • Zawsze sprawdzaj stan akumulatora przed dłuższą podróżą. Poproś profesjonalnego mechanika o sprawdzenie przewodów, słupków i mocowań akumulatora. Kable nie powinny się strzępić i muszą być mocno przymocowane do akumulatora.
  • Korozja zabija. Poszukaj korozji na kablach lub zaciskach, która ogranicza przepływ prądu z akumulatora.
  • Należy wyczyścić zaciski akumulatora, zwłaszcza jeśli gromadzi się na nich skorupa. Nagromadzona korozja skraca żywotność akumulatora.
  • Upewnij się, że akumulatory zamienne spełniają lub przekraczają zalecenia producenta dla danego pojazdu. Parametry i rozmiar akumulatora są szczególnie ważne, aby zapewnić wystarczającą moc w trudnych warunkach pogodowych.
  • Akumulatory zazwyczaj dają sygnały ostrzegawcze, że zbliża się ich śmierć. Okna, które dłużej się podnoszą i opuszczają, słabsze światła reflektorów i trudności z uruchomieniem silnika to sygnały, że akumulator może być na wyczerpaniu.

Socialmedia

Warte uwagi

Wskazówki dotyczące czyszczenia ręczników z...

Tak magiczne, jak magiczne są ręczniki z mikrofibry, muszą być prane po każdym użyciu. Chodzi o to, że usuwanie z nich brudu z opon lub wosku carnuba różni się znacznie od usuwania plam z...